קורונה בישראל

בעקבות משבר הקורונה: שינוי במודל בחינות הרישוי לרפואה

במקום בחמש בחינות שונות, הסטודנטים לרפואה ייבחנו בבחינה אחת מרוכזת, בפורמט שיהפוך למבחן הרישוי הקבוע של בוגרי רפואה בישראל | נציגי הסטודנטים: "מדובר במחטף בחסות הקורונה"

סטודנטית לרפואה. אילוסטרציה

דיקני בתי הספר לרפואה הודיעו אתמול (ב') על שינוי בשיטת בחינות הסיום של הסטודנטים לרפואה: במקום כמה בחינות במקצועות השונים, ייבחנו הסטודנטים בבחינה אחת גדולה. הסיבה: מצב החירום בגלל מגיפת הקורונה.

על פי ההודעה, השינוי יהפוך למודל הקבוע והמקובל של בחינה בסוף לימודי הרפואה. "עקב הנסיבות שבהן לא ניתן לבצע את הבחינות הארציות במועדים שנקבעו וגם לא להשלים חלק מהסבבים".

כיום נבחנים הסטודנטים בישראל בחמש בחינות סיום שונות ובמועדים שונים במקצועות: רפואה פנימית, כירורגיה, ילדים, פסיכיאטריה וגינקולוגיה. על פי הודעת הדיקנים, בוגרי השנה האחרונה השישית במסלול השש שנתי ותלמידי השנה הרביעית במסלול הארבע שנתי ייגשו לבחינה אחת במקצועות פנימית, כירורגיה וילדים. בכל מקצוע יהיו 75 שאלות. סטודנט שייכשל באחת משלוש היחידות יידרש לחזור רק על הבחינה ביחידה שבה נכשל.

כמו כן, יחול שינוי עבור הסטודנטים הלומדים בשנה החמישית במסלול הרגיל ובשנה השלישית במסלול הארבע שנתי. הם לא ייבחנו כלל השנה ובסוף השנה הבאה ייבחנו בבחינה אחת שתכלול חמישה מקצועות: רפואה פנימית, כירורגיה, ילדים, פסיכיאטריה וגינקולוגיה. פורמט זה יהפוך למבחן הרישוי הקבוע של בוגרי רפואה בישראל.

בדיווח ב"דה מרקר" נמסר כי הסטודנטים לרפואה הופתעו. יו"ר אגודתם באוניברסיטת תל אביב, עמרי רחמימוב, אמר: "אנו קוראים לדיקנים להקפיא את המהלך הזה עד לפתיחת דו שיח עם הסטודנטים לרפואה. לא ייתכן ששינוי כה מהותי בהכשרה שלנו ייעשה בחטף בחסות משבר הקורונה".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  לימודי רפואה,  בחינות רישוי,  קורונה,  בתי ספר לרפואה,  חדשות
תגובות